TÜV Akademia Polska przeszkoliła branżę podczas pierwszego w tym roku seminarium spawalniczego

 
TÜV Akademia Polska zorganizowała pierwsze w tym roku seminarium spawalnicze. Spotkanie odbyło się 26 stycznia br. w Zabrzu, gromadząc rekordową jak dotąd liczbę uczestników.
 
Podczas seminarium omawiano szereg zagadnień związanych z problematyką spawalności stali wysokostopowych. Wśród poruszanych tematów znalazły się między innymi wymagania i zasady postępowania przy produkcji konstrukcji elementów ze stali wysokostopowych, kwalifikowanie technologii spawania stali i egzaminowanie spawaczy zgodnie        z normami europejskimi  (z uwzględnieniem zmian zasad egzaminacyjnych spawaczy stali wynikające z nowej normy PN-EN 287-1, projekt normy międzynarodowej ISO 9606-1) i przepisami ASME, czy wykonywanie wyrobów budowlanych (konstrukcji stalowych) w świetle obowiązujących wymagań stawianych przez UE.
 
Wykłady wygłosili zarówno reprezentanci nauki, jak i praktycy – rzeczoznawcy i auditorzy. W spotkaniu uczestniczyły 43 osoby.
 
Kolejne z cyklu seminaria już w przygotowaniu. Szczegółowe informacje znajdą się wkrótce na stronie internetowej: www.akademia.tuv.pl.

 

 

Komentarze