Systemy ochronne Versaflo™ od 3M – złap w pracy głębszy oddech

Z myślą o osobach pracujących w przemyśle firma 3M Poland wprowadza Versaflo™ - uniwersalną gamę systemów ochrony dróg oddechowych. Uproszczony dobór sprzętu, wyższy komfort użytkowania oraz większa uniwersalność zastosowań sprawiają, że nowa seria produktów 3M doskonale sprawdza się m.in. w farmacji, przemyśle drzewnym, czy hutnictwie.

Każdy system ochrony dróg oddechowych Versaflo™ składa się z trzech elementów: nagłowia, węża oddechowego i jednostki napędowej lub aparatu wężowego. Wszystkie te części są ze sobą kompatybilne, dzięki czemu użytkownik może je dowolnie dobierać i zestawiać przy przejściu z jednego środowiska do innego. W porównaniu do półmasek i masek z wymiennymi elementami oczyszczającymi, systemy Versaflo™ znacznie zmniejszają ucisk na twarz i uczucie gorąca, zapewniając swobodę oddychania oraz większy komfort pracy.
 
- Systemy ochronne Versaflo™ zostały stworzone, aby zwiększyć bezpieczeństwo pracy osób narażonych na działanie pyłów, dymów, gazu czy pary. Powietrze do nagłowia dostarczane jest bowiem automatycznie, co eliminuje wysiłek związany z oddychaniem w maskach i półmaskach. Ponadto, produkt 3M jest odporny na chemikalia i porysowanie. Dlatego może być z powodzeniem wykorzystywany we wszystkich gałęziach przemysłu - mówi Marta Kapała, senior marketing coordinator w dziale Bezpieczeństwa Pracy w 3M Poland.
 
Seria nagłowi do systemów Versaflo™ oferuje szeroki zakres produktów - od lekkich kapturów po hełmy przemysłowe zapewniające nie tylko ochronę dróg oddechowych, ale także oczu, twarzy i słuchu. Nagłowia serii M mogą być stosowane z okularami korekcyjnymi lub ochronnymi. Modele M-100 i M-300 posiadają także możliwość dołączenia nauszników 3M™ Peltor™. Natomiast kaptury serii S zapewniają ochronę oczu i twarzy przed rozbryzgami cieczy i uderzeniami cząstek o niskiej energii (zgodnie z normą EN166). Powłoki zabezpieczające na szybach zapewniają dodatkową ochronę przed chemikaliami i porysowaniem.
 
Węże oddechowe Versaflo™ BT-30 z funkcją samo-dopasowania długości umożliwiają ich przystosowanie w zależności od wzrostu użytkownika. Pozwala to uniknąć przypadkowego zaczepienia węża o wystające elementy. Innowacyjne połączenie QRS umożliwia połączenie i rozłączenie przy użyciu tylko jednej  ręki, a  jego obrotowe działanie zmniejsza możliwość zapętlania i załamywania się węża oddechowego.
 
Jako uzupełnienie systemu Versaflo™ firma 3M oferuje do wyboru dwa systemy z wymuszonym przepływem powietrza - jednostki napędowe TR-300 i Jupiter™ - oraz  trzy aparaty wężowe z doprowadzeniem powietrza (seria V). Lekkie jednostki napędowe przylegają płasko do pleców użytkownika zmniejszając efekt dźwigni i ograniczając wrażenie ciężkości. Ich kompaktowy kształt umożliwia również pracę w pozycji siedzącej bez ograniczania dopływu powietrza do systemu. Filtry zasadnicze i wstępne mogą być łatwo i szybko wymienione bez użycia narzędzi.
 
Adresy dystrybutorów, u których można kupić produkty 3M z zakresu BHP dostępne są na stronie www firmy w zakładce: "Gdzie kupić".