Przecinarki plazmowe STIGAL, dzięki którym produkcja będzie dokładna, wydajna i bezbłędna

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Opracowany przez STIGAL i zastosowany po raz pierwszy w przecinarkach plazmowych DYNAMIC X-PRO oraz PRO Master3D system Guard Line–O, zapewnia najwyższy standard bezpieczeństwa pracy, spełniający normę PN-EN ISO 17916. Jest to rygorystyczna norma, określająca wymagania bezpieczeństwa maszyn do cięcia termicznego. Optyczny system w połączeniu z innowacyjnym absorberem energii wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa dla maszyn do cięcia plazmowego i gazowego.

 


 DYNAMIC X-PROProste i intuicyjne sterowanie bez specjalistycznego przeszkolenia

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy będąc przed przecinarką STIGAL jest jej panel sterujący. Wyposażony w ogromny, panoramiczny ekran dotykowy, który jest sercem całego systemu. Został zaprojektowany tak, aby jego obsługa była możliwie najprostsza. Nie posiada zbędnych  przycisków, a jego obsługa jest tak intuicyjna, że po kilku minutach szkolenia, każdy użytkownik o nim zapomina i po prostu go używa. Dzięki aplikacji SmartCUT obsługa maszyny jeszcze nigdy nie była tak prosta, tak przystępna – teraz operatorem może być praktycznie każdy, a SmartCUT zadba o powtarzalną produkcję i oczekiwaną jakość cięcia.
 

Multi3D

 

System GuardLine-O
 

Komfort i bezpieczeństwo przy pracy z maszyną CNC, obsługa z dowolnego miejsca

EasyCONTROL, lekki i poręczny pilot bezprzewodowy, przeznaczony do maszyn STIGAL, który umożliwia sterowanie przecinarką plazmową z dowolnego miejsca w strefie pracy maszyny. EasyCONTROL zapewnia bardzo responsywną reakcję na polecenia operatora, tym samym bardzo przyśpiesza pracę, zwłaszcza w przypadku maszyn o dużym zakresie roboczym.


Precyzyjna i bezbłędna identyfikacja elementów wypalanych plazmą na każdym etapie produkcji i montażu


System znakowania i opisywania STIGAL jest pierwszym na rynku kompletnym, zintegrowanym z przecinarką plazmową systemem pozwalającym na wykonywanie trasowania i punktowania plazmowego oraz znakowania atramentowego.

W skład systemu wchodzą 3 moduły:
MPP - Moduł Punktowania Plazmowego
MTP - Moduł Trasowania i Opisywania Plazmowego
INK-100 - Moduł Opisywania Atramentowego.

 

 

System znakowania i opisywania STIGAL

 

Połączenie trzech technologii w jeden system oraz zintegrowanie go z przecinarkami plazmowymi STIGAL pozwoliło stworzyć pierwsze kompletne rozwiązanie do znakowania i opisywania detali na rynku. Możliwość dowolnego wyboru technologii oraz zdefiniowania pożądanych parametrów oferuje użytkownikom ogromną przewagę konkurencyjną.

Rozwiązanie to eliminuje żmudne czynności opisywania i znakowania detali, które nie tylko nie zapewniały żadnej powtarzalności, ale również stanowiły duży koszt i problem, szczególnie w przypadku dużych firm. Opracowany przez STIGAL system pozwala znacznie zmniejszyć liczbę operacji niezbędnych do wykonania finalnego produktu. Bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności możemy w powtarzalny sposób, w obrębie jednej maszyny uzyskać detale zawierające między innymi :

 

  • łatwo lub trudno usuwalne znakowanie atramentem służące do ich identyfikacji, oznaczenia serii czy zawierające dowolny ciąg znaków alfanumerycznych;
  • wykonane plazmą z dokładnością do 0,4 mm punkty służące do oznaczenia miejsc wiercenia, gięcia czy spawania;
  • wykonane plazmą z dokładnością do 0,4 mm linie cięcia, gięcia czy też spawania o możliwej do wyregulowania głębokości znaku.


Rozwiązany zostaje zatem jeden z ważniejszych problemów produkcyjnych, jakim jest jednoznaczna identyfikacja elementów wytworzonych przez zakład produkcyjny. Przy tysiącach różnych elementów czas poświęcony na sortowanie, poszukiwanie zaginionych elementów, reklamacji wynikających z błędnych wysyłek, czy też niewłaściwych wydań na montaż stanowi ogromne koszty, a przede wszystkim stratę czasu, a nawet utratę klientów, niezadowolonych z błędnie zrealizowanych zleceń.

System praktycznie eliminuje błędy związane z nieprawidłowymi pomiarami wykonywanymi przez ludzi, zmniejsza liczbę operacji niezbędnych do wykonania finalnego produktu, pozwala na wykonywanie wielu czynności bez konieczności częstego zerkania w dokumentację papierową.

  

Komentarze