Produkty Gamma umożliwiają bezpieczne oddychanie spawaczom

 Przyłbice spawalnicze GAMMA w połączeniu z urządzeniem filtrującym PFU 210e osiągają najlepszy poziom skuteczności ochrony dróg oddechowych według klasyfikacji europejskiej TIL, zatrzymując 99,8% zawartych w powietrzu oparów i zanieczyszczeń stałych. Modele Gamma GTH3 Kemppi, które pojawią się na rynku 2 maja 2019, umożliwiają spawaczom oddychanie chłodnym i bezpiecznym powietrzem w środowiskach produkcyjnych.


Warunki codziennej pracy spawaczy stwarzają liczne zagrożenia dla zdrowia, które wymagają podjęcia stosownych działań przez pracodawców. W 2017 r. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC), specjalistyczna agenda Światowej Organizacji Zdrowia, stwierdziła, że opary spawalnicze należy zaliczyć do czynników rakotwórczych grupy 1[1], a nie, jak dotychczas sądzono, do kategorii B2, czyli „substancji o prawdopodobnym działaniu rakotwórczym na ludzi”. Tym ważniejsze staje się zatem stosowanie środków ochrony indywidualnej.


Seria produktów Gamma firmy Kemppi obejmuje przyłbice spawalnicze i zestawy GTH3 wyposażone w moduły oczyszczania i doprowadzania powietrza oraz reduktory powietrza doprowadzanego zapewniające najlepszą ochronę twarzy, oczu i płuc spawacza. Nowe produkty Gamma pojawią się na rynkach w maju 2019 roku.

 

Zawodowym chorobom płuc można zapobiegać


Stosowanie środków ochrony indywidualnej (ŚOI) ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpiecznego środowiska spawania. Produkty ochrony dróg oddechowych Gamma GTH3 służą do ochrony spawaczy przed wszystkimi zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu, oparami spawalniczymi, pyłami i gazami, które mogą wywoływać zawodowe choroby płuc.


„Modele Gamma GTH3 likwidują 99,8% zanieczyszczeń we wdychanym powietrzu, dzięki czemu oddychanie podczas spawania staje się bezpieczniejsze niż kiedykolwiek” —mówi menedżer produktu John Frost. „Przyłbice Gamma z systemem wymuszonego przepływu powietrza zapewniają najlepszy stosunek komfortu i bezpieczeństwa do ceny ze wszystkich systemów ochrony dróg oddechowych dla spawaczy”.

 


Redukcja kosztów środków ochrony indywidualnej


Produkty Gamma łączą bezpieczeństwo z oszczędnością: aparaty oddechowe Gamma pozwalają obniżyć koszty ŚOI nawet o 80% w porównaniu ze stosowaniem oddzielnych środków ochrony indywidualnej, w tym jednorazowych półmasek. Aparaty oddechowe Gamma GTH3 odznaczają się ponadto bardzo niskimi kosztami eksploatacji w przypadku dłuższych okresów pracy w stałych miejscach.
Nadciśnienie ułatwia oddychanie


Spawalnicze aparaty oddechowe Gamma GTH3 Kemppi dostarczają ciągły strumień bezpiecznego i chłodnego powietrza do oddychania do wnętrza przyłbicy i uszczelnienia twarzowego. Nadciśnienie wytworzone w przyłbicy ma dwojakie działanie: sprawia, że oddycha się bez wysiłku, a zarazem pozwala na idealne dopasowanie przyłbicy do różnych wielkości i kształtów głowy, również w przypadku posiadania zarostu na twarzy.


Wśród rozwiązań podawania powietrza znajdują się elektryczne moduły oczyszczania i doprowadzania powietrza (PAPR) z zasilaniem akumulatorowym, które zapewniają użytkownikowi nieskrępowane ruchy, czy moduły doprowadzające powietrze przewodem z lokalnej sieci poprzez zawór regulacyjny Kemppi, przydatne w stacjonarnych środowiskach pracy.


Aparaty oddechowe Gamma GTH3 Kemppi zawierają liczne udogodnienia dla użytkownika. Znakomitą widoczność gwarantują funkcje regulacji przyłbicy w wielu osiach i unikalny system podglądu GapView, a najwyższy model z tej serii, Gamma GTH3 XFA, jest dodatkowo wyposażony w oświetlenie robocze LED o mocy 70 lm. Inne modele zawierają pasywne filtry spawalnicze oraz opcjonalne filtry samościemniające, które można dobrać stosownie do warunków pracy użytkownika. Wszystkie modele zapewniają maksymalną ochronę dróg oddechowych.

 


 

Pełen zakres bezpieczeństwa Gamma


Urządzenia Gamma są projektowane pod kątem różnych potrzeb występujących w procesach spawania łukowego, cięcia, szlifowania, żłobienia i kontroli. Oprócz rewelacyjnego poziomu ochrony dróg oddechowych przyłbice spawalnicze Gamma GTH3 zapewniają też bezpieczeństwo poprzez znakomitą widoczność miejsca pracy.


W środowisku cechującym się szybkim postępem technicznym i nowymi możliwościami, środki ochrony indywidualnej także muszą wychodzić naprzeciw nowym wymaganiom w dziedzinie bezpieczeństwa. Nowe modele modułu filtrującego z zasilaniem akumulatorowym Gamma GTH3 odznaczają się maksymalnym przeciekiem wewnętrznym na poziomie 0,2%. Oznacza to znaczący postęp w porównaniu do poziomu 2% modeli TH2 i stanowi dowód na to, że produkty Gamma Kemppi są projektowane z myślą o spełnieniu najwyższych standardów ochrony użytkownika.


Do serii Gamma należą m.in. następujące produkty:


Aparaty oddechowe: 
Gamma GTH3 XFA / Gamma GTH3 SFA / Gamma GTH3 PFA / Gamma GTH3 SFA Airline / Gamma GTH3 PFA Airline


Przyłbice: Gamma 100A / Gamma 100P

 

Zachęcam do obejrzenia nietypowego filmiku Kemppi.
https://www.youtube.com/watch?v=QOILr3NoW-8
 

 

[1] Rakotwórczość spawania, trójtlenku molibdenu i tlenku indowo-cynowego. Publikacja online z 10 kwietnia 2017 r. http://dx.doi.org/10.1016/S1470-2045(17)30255-3

 


Kemppi
Firma Kemppi jest pionierem w branży spawalniczej. Naszą pasją jest tworzenie rozwiązań, które pomagają klientom w osiąganiu sukcesów na rynku. Firma Kemppi z siedzibą w Lahti w Finlandii zatrudnia ponad 600 specjalistów ds. spawania w 17 krajach i osiąga przychód przekraczający 110 mln euro. Oferujemy inteligentne urządzenia, oprogramowanie do zarządzania spawaniem i usługi eksperckie. Posiadamy rozwiązania do wymagających zastosowań przemysłowych, a także gotowe pakiety spawalnicze. Ekspertyza lokalna jest dostępna za pośrednictwem naszej globalnej sieci partnerów obejmującej ponad 60 krajów.


 

  

Komentarze