Nowy MasterTig - cichy, ale profesjonalny mistrz spawania TIG

MasterTig jest już znaną nazwą wśród produktów Kemppi, ale teraz produkty MasterTig przeżywają ponowne narodziny. To nie są tylko ulepszone urządzenia. Gama MasterTig została stworzona od nowa specjalnie dla profesjonalnych spawaczy pracujących spawających metodami AC, DC TIG i MMA. 


Maszyna spawalnicza zoptymalizowana specjalnie dla Ciebie


Nowe urządzenia MasterTig zostały zaprojektowane z myślą o zwykłym spawaczu, ale same produkty są dalekie od przeciętności. Dzięki modułowej konstrukcji możesz stworzyć własną konfigurację MasterTig, która idealnie pasuje do Twoich potrzeb. Możesz wybierać spośród modeli MasterTig o różnej mocy, alternatywnego interfejsu użytkownika, opcji zdalnego sterowania, podwozi i uchwytów.


Weld Assist doprowadzi Cię do efektywnego spawania


MasterTig posiada trzy opcje panelu sterowania: dwa panele membranowe z przyciskami i interaktywny panel MTP35X z 7-calowym kolorowym wyświetlaczem TFT i obrazkowym interfejsem graficznym.


Jeśli MasterTig jest wyposażony w panel sterowania MTP35X, właściwie nie musisz się martwić o ustawienia parametrów. Po prostu uruchom funkcję kreatora Weld Assist i wykonaj proste kroki na ekranie. Wybierz materiał, grubość, rodzaj złącza i pozycję spawania, a asystent spawania dobierze najlepsze parametry dla konkretnej aplikacji spawalniczej. Widoczne są także zalecenia dotyczące średnicy elektrody, drutu elektrodowego, przepływu gazu, rodzaju rowka, kształtu i ilości ściegów i szybkości spawania. Doskonała pomoc przy tworzeniu pWPS.


Funkcje zwiększające wydajność spawania TIG


MasterTig oferuje szereg zaawansowanych technologicznie funkcji usprawniających spawanie TIG. Na przykład funkcja MicroTack jest idealna do wielokrotnego, powtarzalnego sczepiania cienkich blach, gdzie niezmienny i kontrolowany wygląd ma kluczowe znaczenie. Łączy alternatywne cykle impulsów i może zwiększyć prędkość spawania nawet o 30%.

 

 

  

Komentarze