Reklama
Newsletter

Sympozjum Katedr i Zakładów Spawalnictwa

W dniach 16-17 czerwca 2015r. w hotelu „Zagroń” w Istebnej odbyło się Sympozjum Katedr i Zakładów Spawalnictwa pt.: „Nowoczesne zastosowania technologii spawalniczych”. Celem Sympozjum było zaprezentowanie dotychczasowego dorobku naukowego studentów oraz pracowników naukowych, jak i doświadczeń związanych z prowadzoną działalnością akademicką.
 
Sympozjum współorganizowane przez Koło Naukowe Spawalników „SWC” wraz z Katedrą Spawalnictwa Politechniki Śląskiej oraz Polskim Towarzystwem Spawalniczymzaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Instytutu Spawalnictwa, Akademii Górniczo Hutniczej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego oraz Politechnik: Częstochowskiej, Gdańskiej, Rzeszowskiej, Świętokrzyskiej, Warszawskiej i Wrocławskiej oraz reprezentanci firm, które objęły patronat honorowy Sympozjum: TÜV Rheinland, VoestalpineBöhlerWelding, Mechanic System oraz CastolinEutectic.
 
Patronat medialny nad Warsztatami objęły serwisy internetowe spawalnicy.pl oraz e-spawalnik.pl.
 
Dzięki organizacji takich sympozjów, studenci mają możliwość bliższego zapoznania się z zagadnieniami swojej przyszłej pracy zawodowej, oraz poszerzania wiedzy akademickiej, nawiązywania bezcennych kontaktów z przedstawicielami przemysłu i zebrania dobrego przykładu od bardziej doświadczonych osób związanych z branżą. Dużym atutem Sympozjum była możliwość poznania najnowszych zagadnień związanych ze spawalnictwem oraz technologii, które obecnie znajdują się w stadium badań, co z pewnością było ważnym doświadczeniem dla młodych inżynierów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

  

Komentarze