STABILNY, BARDZIEJ STABILNY ŁUK - LSC

 „Łuk spawalniczy w TPS był całkiem stabilny, lecz nawet jego stabilność nie zbliżyła się do stabilności łuku TPS/i – to zdumiewające!” słowa jednego z naszych Klientów. Przyczyną tego entuzjazmu jest nowy proces LSC (Low Spatter Control) dla źródeł TPS/i MIG/MAG, który ze swoją charakterystyką “Universal” oraz “Root” jest również możliwy w wersji zaawansowanej. Według najnowszych raportów, właściwości procesu pozwalają użytkownikowi doświadczyć nowego wymiaru w spawaniu.


Co powoduje, że proces LSC jest unikalny? Fakty mówią same za siebie: zmodyfikowane programowo przenoszenie kropli oraz opanowanie prądów zwarciowych, daje cichszy łuk oraz poprawia jego stabilność.
Wspomagany przez charakterystykę “Root”, proces LSC jest idealny do spawania drutami wysokostopowymi, drutami niskostopowymi, drutami proszkowymi, co czyni go idealnym do spawania warstw przetopowych. Tylko jeden parametr jest odpowiedzialny przy wykonywaniu spoin graniowych (w górę lub w dół). Wykonywanie spoin graniowych z góry na dół, które wcześniej było problematyczne, dziś nie stanowi większego problemu. Zredukowano również możliwość wystąpienia niezgodności spawalniczych, ponieważ nie występuje wyprzedzanie jeziorka spawalniczego. Dodatkowa charakterystyka „uniwersalna” pozwala na otrzymanie czystych i gładkich spoin pachwinowych, pionowych w górę, złącz zakładkowych bez konieczności dokładnej regulacji. Obydwie charakterystyki gwarantują wysoko stabilny łuk, który przekłada się na zwiększenie szybkości spawania oraz brak odprysków. Dodatkowo LSC umożliwia doskonałe spawanie przy zastosowaniu  100% CO2.
 
LSC Advanced jest rozwiązaniem, w którym konieczna jest zwiększona długość przewodów. Dlaczego? Poprzez wysoką indukcyjność w długich przewodach, wymagany jest specjalny łuk spawalniczy, gwarantujący natychmiastowe wyłączenie prądu. Zabudowany obwód w LSC Advanced, umożliwia zapewnienie spójnego, optymalnego przenoszenia kropli, a dzięki temu wysokostabilny łuk (oczekiwany od LSC) nawet przy długich przewodach.
 
 
 
Skontaktuj się z nami:
 

Fronius Polska Sp. z o.o.
ul. Gustawa Eiffel’a 8
44-109 Gliwice, Polska
Tel :+48 32 621 07 00
Fax. +48 32 621 07 01
E-Mail: sales.poland@fronius.com

  

Komentarze