SONOPAN NTDM-10

 

SONOPAN od ponad 40 lat konstruuje i produkuje zaawansowaną aparaturę pomiarową w dziedzinie pomiarów fotometrycznych, radiometrycznych oraz hałasu. Oferta spółki spotkała się z uznaniem ponad 10 tys. usatysfakcjonowanych Klientów na całym świecie. Nasze przyrządy w klasach dokładności A i B (fotometria) oraz klasie 1 i 2 (hałas) są zgodne z polskimi i międzynarodowymi normami w tym zaleceniami Międzynarodowej Komisji Oświetleniowej CIE. Mierniki posiadają zatwierdzenia typu wydawane przez Główny Urząd Miar i podlegają regularnym wzorcowaniom w laboratoriach akredytowanych. Dzięki wysokiej jakości i zgodności z normami czynności wzorcowania i adiustacji są całkowicie bezproblemowe. SONOPAN zapewnia własny serwis producencki oraz wsparcie posprzedażowe.

 

Na początku 2017 roku wprowadziliśmy do sprzedaży nowoczesny radiometr-fotometr SONOPAN NDTM-10 przeznaczony do sprawdzania warunków obserwacji podczas badań nieniszczących metodą magnetyczno-proszkową MT i metodą penetracyjną PT.

 


 

 

SONOPAN NDTM-10 jest radiometrem i luksomierzem w jednej obudowie. Głowica pomiarowa zawiera dwa detektory umożliwiające jednoczesny pomiar w kanale UV-A (ultrafiolet 320÷395nm) oraz kanale VIS (światło widzialne). Dzięki temu sprawdzanie warunków obserwacji podczas badań nieniszczących jest szybkie, wygodne i w pełni wiarygodne. Niezwykle istotną zaletą przyrządu jest całkowity brak wzajemnego oddziaływania i zakłócania pomiędzy kanałem pomiarowym nadfioletu (UV-A), a kanałem pomiarowym światła widzialnego (VIS). Miernik zapewnia prawidłowy pomiar nawet przy bardzo niestabilnym poziomie mierzonego sygnału, który jest typowy dla wyładowczych promienników UV-A stosowanych w badaniach nieniszczących. Efekty powyższe osiągnięto dzięki dedykowanej obudowie głowicy, specjalnym korekcjom i filtrom optycznym oraz odpowiedniemu przetwarzaniu mierzonego sygnału.

 

Miernik przeszedł pomyślnie komplet stosownych badań, posiada certyfikat CE i jest zgodny z normami PN-EN ISO 9934 (zasady magnetycznego, proszkowego badania materiałów ferromagnetycznych), PN-EN-ISO-3059 (wymagania dla kontroli warunków obserwacji w badaniach MT i PT). Wzorcowania i adiustacje wykonywane w Laboratorium Fotometrii i Radiometrii Głównego Urzędu Miar zdecydowanie potwierdzają wysoką jakość tego przyrządu.

 

SONOPAN NDTM-10 posiada pamięć i funkcję zatrzymania ostatniego pomiaru. Niewielka obudowa z anodowanego aluminium, poręczna klawiatura oraz duży i wyraźny wyświetlacz zapewniają wysoki komfort w codziennym użytkowaniu.

 

Na życzenie udostępniamy SONOPAN NDTM-10 do oceny testowej i porównania z innymi przyrządami tego typu.

 

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej strony internetowej sonopan.com.pl i współpracy.

Zachęcamy do kontaktu w przypadku pytań lub wątpliwości.

 

Przydatne linki:

·         Ulotka informacyjna SONOPAN NDTM-10

·         Instrukcja obsługi SONOPAN NDTM-10

·         Wybrane zagadnienia z dziedziny fotometrii

 

 

SONOPAN Sales Team  / Biuro Sprzedaży SONOPAN

tel. +48 85 7423662

e-mail: sprzedaz@sonopan.com.pl

 

 

 

 

 

  

Komentarze