Reklama
Newsletter

Rekordowe Targi TOOLEX i WIRTOTECHNOLOGIA zakończone sukcesem!


 

Za nami rekordowa edycja targów branży obróbki metalu TOOLEX. Po raz kolejny targi odnotowały wzrost wszystkich parametrów. Dopisali zwiedzający, zadowoleni wystawcy reprezentujący ponad 500 światowych marek, deklarują chęć udziału w następnej – jubileuszowej już edycji targów.

 
 
Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii ObróbkiTOOLEX swoją czwartą edycją,ugruntowały pozycję jako  najważniejsze spotkanie branży obróbki  metalu w jesiennym sezonie. Natomiast Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji ProcesówWIRTOTECHNOLOGIA to impreza, która nie ma w kraju konkurencji i jest wyjątkową propozycją Expo Silesia dla branży wirtualizacji procesów przemysłowych.
 
Ponad pół tysiąca firm z całego świata zaprezentowało rozwiązania, znajdujące zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Można było obejrzeć światowej klasy maszyny w cyklu produkcyjnym, jak m.in. obrabiarki do obróbki ubytkowej i plastycznej, urządzenia do obróbki blach na zimno, do obróbki termicznej a także narzędzia profesjonalne najważniejszych międzynarodowych producentów oraz aparaturę kontrolno-pomiarową wiodących marek. W targach uczestniczyło 7 185 osób, w tym 5 748 zarejestrowanych specjalistów – konstruktorów, technologów, kierowników produkcji, dyrektorów i właścicieli firm.
 
Podczas targów TOOLEX wręczono medale dla najlepszych produktów. I tak w kategorii „OBRABIARKI” laureatami zostały firmy: Agie Charmilles Sp. z o.o. za Centrum Obróbkowe MIKRON HPM 600 HD oraz INSTYTUT ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII WYTWARZANIA za Modułową szlifierkę ścierno – elektroerozyjną MESO 25 CNC.
Medale w kategorii „NARZĘDZIA” trafiły do firm: Sandvik Polska Sp. z o.o., która otrzymała medal za Narzędzia z tłumieniem drgań SILENT TOOLS, a także przez TaeguTec Polska Sp. z o.o. za wysokowydajne narzędzie do frezowania z odsadzeniami 90º MILL RUSH, PŁYTKI 3PKT i 3PHT 10.., 15.. oraz 19…
Pełna lista laureatów wraz z wyróżnieniami znajduje się na stronie Targów.
 
 
Targi WIRTOTECHNOLOGIA obfitowały natomiast w premiery urządzeń. Firma SMARTTECH przedstawiła światową prezentację skanera optycznego  Geomagic 3D,  a firma 3D SPACE po raz pierwszy w Polsce prezentowała stacjonarny skaner 3D typu HDI Advance firmy 3D3 Solutions. Grupa CadWorks natomiast przygotowała premierowy pokaz oprogramowania SolidWorks 2012.
 
Tegoroczne wydarzenie wspierali m.in. Polska Izba Motoryzacji, Państwowa Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania, Polska Izba Producentów na Rzecz Obronności Kraju, Politechnika Śląska oraz Naczelna Organizacja Techniczna. Targi WIRTOTECHNOLOGIA otrzymały patronat Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiej Akademii Nauk.
 
 
W trakcie targów odbywały się także seminaria i konferencje. Wśród nich ciekawe spotkanie „Łowcy Trendów” z firmą doradczą InnCo, a WIRTOTECHNOLOGII towarzyszył cyklu wykładów w ramach X jubileuszowego Forum Inżynierskiego Stowarzyszenia „ProCAx”.
 

Dziękując za wsparcie i aktywny udział Partnerów, Wystawców i odwiedzających, już dziś Expo Silesia zaprasza do udziału w piątej, jubileuszowej edycji Targów TOOLEX i WIRTOTECHNOLOGIA, w dniach 3-5 października 2012 roku.