Reklama
Newsletter

Nowe elektrody topliwe do cięcia tlenowego miękkiej stali z natężeniem 400 A

Nowe elektrody topliwe do cięcia miękkiej stali z natężeniem 400 A dla systemu Thermal Dynamics Ultra-Cut 400, oferują dużo większą trwałość w stosunku do produktów konkurencji, jeśli chodzi o cięcie blach stalowych o dużej grubości.
 
Ultra-Cool, technologia firmy Thermal Dynamics w oczekiwaniu na opatentowanie, wykorzystuje dyszę składającą się z dwóch części, chłodzoną na całej jej długości, aż do otworu, zapewniając lepszą jakość cięcia przez całą swoją żywotność oraz nową solidną elektrodę z natężeniem 400 A z kilkoma wkładkami z hafnu, zwiększając w ten sposób trwałość komponentów w aplikacjach z prądem pod wysokim napięciem. Dzięki instalacji nowych elektrod topliwych, system Ultra-Cut 400 może z łatwością wykonywać 400 otworów w miękkiej stali o grubości 50 mm, zapewniająć przy każdym cięciu dużą precyzję.
 
Zwiększenie trwałości elektrod topliwych oznacza również mniejsze koszty cięcia, ponieważ zmniejszona zostaje częstotliwość wymiany elektrod topliwych.
 
Poza optymalnymi rezultatami przy miękkiej stali, system Ultra-Cut 400 jest idealnym wyborem dla metali nieżelaznych z jego zdolnością do przebicia 45 mm przy stali nierdzewnej i 60 mm przy aluminium. Przy cięciu metali nieżelaznych o grubości 40 mm, można użyć procesu wtrysku wody Water Mist Secondary (WMS®), aby zwiększyć prędkość cięcia i zmniejszyć dodatkowo koszt, używając azotu i zwykłej wody z kranu, zamiast kosztownych mieszanek gazowych.
 
System Ultra-Cut 400 oferuje współczynnik obciążenia 100% z natężeniem 400 A, bardzo precyzyjną elektrodę, chłodzoną płynem i w pełni automatyczną kontrolę gazu, która dodatkowo łatwo integruje się z większością kontrolerów CNC. 
 

System ten jest idealny do cięcia nachylonego i do aplikacji na robotach. Wykorzystuje on elektrodę XTR z krótkim profilem, która może być zamontowana na szerokiej gamie robotów najróżniejszych dostawców. Elektrody topliwe o zaostrzonym kształcie, specjalnie zaprojektowane, oferują wyjątkową jakość nachylonych cięć i doskonałą widoczność dla precyzyjnego pozycjonowania w aplikacjach na robotach.

  

Komentarze