Materiały ścierne 3M precyzyjnie dopasowane do potrzeb klienta – nowy katalog 2014

Poszczególne produkty zostały w nim opisane w sposób umożliwiający klientom łatwy i szybki wybór artykułów najbardziej odpowiadających im potrzebom.


- Starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów przeorganizowaliśmy treść nowego katalogu i podzieliśmy go tematycznie na poszczególne kategorie - wyjaśnia Michał Niedbalski, Dyrektor Sprzedaży w dywizji materiałów ściernych 3M Poland. Każdy dział rozpoczyna klasyfikacja prezentowanych w nim produktów w zależności od ich aplikacji, gradacji lub wydajności, co ułatwia wybór optymalnych rozwiązań. - Poszczególne działy zostały dodatkowo wzbogacone o wykresy i tabele, dzięki którym klienci będą mogli precyzyjnie wybrać najlepiej odpowiadające im rozwiązanie - dodaje. Nowością jest także specjalny numer katalogowy, dostępny przy każdym z produktów, który skraca czas wyszukiwania produktu.


Nowy katalog materiałów ściernych 2014 został podzielony na kilka grup produktowych, poświęconych głównie czołowym markom 3M takim jak 3MTM CubitronTM II oraz Scotch-BriteTM. W katalogu wyszczególniono ponadto rozwiązania 3M do szlifowania ręcznego, ale także z wykorzystaniem kół ściernych, pasów ściernych i specjalnych szczotek Scotch-BristleTM. W portfolio katalogu weszły także taśmy i kleje przemysłowe 3M.

 

 


W nowym katalogu szeroki wybór produktów ściernych 3M został szczegółowo opisany i usystematyzowany, a pomaga w tym odświeżona szata graficzna. Poza szczegółowymi danymi technicznymi każdego z produktów (tj. minerał, podkład, wiązanie, inne cechy charakterystyczne) zostały dodane jego zalety, proponowane obszary zastosowań oraz wyszczególnione rodzaje materiałów, do obróbki których dany produkt jest przeznaczony. Taki podział w znacznym stopniu ułatwia klientowi wybór i dopasowanie konkretnego produktu do swoich indywidualnych potrzeb.
 

Pełen katalog jest dostępny na stronie internetowej www.3m.pl/scierne gdzie można go pobrać za darmo. W wersji papierowej katalog jest dostępny u dystrybutorów.

Działanie zaprezentowanych w nowym katalogu produktów i rozwiązań dla materiałów ściernych 3M można również podziwiać na żywo w wrocławskim Centrum Innowacji 3M. W tym miejscu odbywają się także specjalne warsztaty pod nazwą Akademia Szlifowania.

***
O 3M Poland
3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. Firma w Polsce posiada 4 ośrodki produkcyjne (największy mieści się we Wrocławiu) oraz zatrudnia ponad 1800 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Reklama Wizualna, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 400 mln USD.


3M Poland od ponad 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. „Firma XX-lecia 1990-2010” tytuł przyznany przez Polski Klub Biznesu, Business Superbrands 2013 oraz PremiumBrand 2014. Firma jest także dwukrotnym laureatem Pereł Polskiej Gospodarki, w ubiegłym roku otrzymała specjalne wyróżnienie, Nagrodę Progress 2013 - Perła Innowacji.
 

Więcej informacji: www.3m.pl


O 3M

3M przekształca nowe idee w tysiące pomysłowych produktów. Nasza kultura twórczej współpracy nieustannie inspiruje powstawanie zaawansowanych technologii, których podstawowym celem jest poprawa jakości życia. 3M to innowacyjna firma, która od początku swojego istnienia nieprzerwanie tworzy i dostarcza nowe rozwiązania ułatwiające ludziom życie. 3M osiąga przychody w wysokości 31 mld USD, zatrudnia 89 000 osób na całym świecie i działa w ponad 70 krajach. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.3M.com albo w kanale @3MNews na Twitterze.

 

  

Komentarze