Jak skutecznie rozwiązać problem zmęczenia pracowników przemysłowych?

 

Przemysłowe znaczenie problemu…

 

Każdy z nas doświadczył wyczerpania i zmęczenia w pracy. Zjawisko to osiąga niepokojące rozmiary, ponieważ dotyka coraz więcej ludzi każdego dnia. Zmęczenie w pracy może mieć katastrofalne skutki.

 

Kiedy pracownik jest wyczerpany jego czujność maleje, traci zarówno zdolność umysłową, jak i fizyczną. Jego skłonność do popełniania błędu wzrasta. Właściwy osąd w kluczowych sytuacjach jest zagrożony.

 

Teraz wyobraź sobie, że jesteś pracownikiem, który swoją pracę wykonuje na stojąco 30-40 godzin tygodniowo. Stoisz i poruszasz się po zimnej betonowej powierzchni. Nagle fizyczne zmęczenie staje się problemem codziennym, od którego nie można uciec. Ból pleców, ból szyi, problemy z krążeniem, które skutkują np. żylakami. Tego wszystkiego doświadczają pracownicy w branżach przemysłowych.

 

Coraz częściej wypadki w pracy wpływają na spadek morale w przedsiębiorstwie, nie wspominając już o kosztach ubezpieczenia. Efektywność maleje, jakość pracy spada. Niewłaściwa powierzchnia wpływa na wydajność zakładu.

 

Rozwiązanie problemu przemysłowego zmęczenia….

 

Każdy pracownik przemysłowy potrzebuje i zasługuje na powierzchnie roboczą, która odpowiada konkretnym potrzebom środowiska pracy. Wykładzina ergonomiczna zastosowana w miejscu wykonywania pracy, na której pracownik stoi podczas wykonywania swoich zadań ogranicza jego zmęczenie fizyczne oraz eliminuje liczbę poślizgów i upadków.

 

Badania wykazują, że odpowiednia mata ergonomiczna przyczynia się do zmniejszenia liczby absencji, poprawy zdrowia i samopoczucia oraz wzrostu produktywności pracowników. Oszczędność dla firm może być ogromna. Zainwestowane pieniądze zwracają się po maksymalnie 6 miesiącach. Morale twoich pracowników rosną, przez co lepiej współpracują, stają się zespołem.

 

Pracodawcy powinni zadać sobie pytanie „jaki rodzaj powierzchni dostarczają pracownikom?” My możemy im pomóc dostosować odpowiednie rozwiązanie.

 

Autor: Elliot Greenberg - Wearwell.Inc

 

Zainteresowanych ofertą zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi.

 

Żródło: artykuł dzięki uprzejmości Wearwell.Inc

Source: http://www.wearwell.com/blog/Why-You-Should-Care-About-Anti-Fatigue/

 

Zapraszamy na stronę http://www.matyergonomiczne.pl/ w celu pozyskania dodatkowych informacji.

  

Komentarze