ASTOR na targach Schweissen & Schneiden w Dusseldorfie

Kompletna cela spawalnicza, nowe roboty i pozycjonery do aplikacji spawalniczych – to produkty, które ASTOR zaprezentuje podczas 19. targów Schweissen & Schneiden w Dusseldorfie na wspólnym stoisku z Kawasaki Robotics. Goście odwiedzający przestrzeń wystawową będą mogli poznać szczegóły techniczne oferowanych rozwiązań i porozmawiać z ekspertami o korzyściach, jakie pomagają osiągnąć w fabrykach. 

 

Tegoroczna, 19. edycja międzynarodowych targów Schweissen & Schneiden odbędzie się w dniach od 25 do 29 września w Dusseldorfie. Udział w wydarzeniu zapowiedziało ponad 1000 wystawców z 40 krajów. Wśród nich znajduje się firma ASTOR, która zaprezentuje swoją ofertę w hali numer 13 – przestrzeni dedykowanej m.in. rozwiązaniom z zakresu cięcia, robotyki oraz automatyzacji, a także zakładom produkcyjnym.

 

– Niemieckie targi poświęcone technice spawania i cięcia to niepowtarzalna okazja do prezentacji naszych rozwiązań szerokiemu gronu podmiotów z różnych zakątków świata. Skala wydarzenia oraz możliwości biznesowe, jakie ono otwiera, są imponujące, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym kalendarzu – mówi Paweł Handzlik, manager ds. robotyzacji, ASTOR. – W związku z tym, że niedobór wykwalifikowanych spawaczy dotyka nie tylko Polskę, ale też inne kraje europejskie, obserwujemy coraz większe zainteresowanie robotyzacją tych procesów. Dzięki wdrożeniu innowacji w postaci cel spawalniczych, robotów i pozycjonerów, fabryki mają szansę sprawnie funkcjonować i przynosić zyski, co w efekcie często przekłada się na wzrost zatrudnienia – dodaje.

 

Na stoisku D62 eksperci krakowskiej firmy pokażą celę spawalniczą ASTOR Green Welding Premium. To kompleksowe stanowisko wyposażone w robota Kawasaki serii BA, źródło spawalnicze FRONIUS wraz z oprzyrządowaniem i pozycjoner 2-osiowy o udźwigu do 250 kg. Ściany celi zabezpieczają strefę pracy, a zintegrowana podłoga gwarantuje pozycjonowanie i wygodny transport. Mobilność stanowiska umożliwia jego sprawną instalację na hali produkcyjnej i ewentualną relokację. Wysoki stopień automatyzacji minimalizuje liczbę czynności związanych z obsługą celu, co powoduje wzrost wydajności. Rozwiązanie to jest dedykowane produkcji wielkoseryjnej, w której kluczowy parametr stanowi efektywność osiągana dzięki pełnej automatyzacji procesu spawania.

 

 

Podczas wrześniowych targów ASTOR zaprezentuje także ofertę robotów Kawasaki i pozycjonerów do aplikacji spawalniczych. Ciekawy katalog produktów ma być odpowiedzią na różne oczekiwania odwiedzających stoisko gości, a także umożliwiać dobre dopasowanie i rekomendację konkretnych rozwiązań do specyfiki oraz wymagań różnych zakładów przemysłowych.

 

 

***

 

Schweissen & Schneiden to największe w Europie targi branży przemysłowej, poświęcone łączeniu, cięciu i obróbce powierzchni. Impreza jest organizowana cyklicznie, co 4 lata, w Essen. W tym roku wydarzenie odbędzie się wyjątkowo w Dusseldorfie, w zachodnich Niemczech. W trakcie ostatniej edycji w 2013 r. pojawiło się 1011 wystawców. Liczba odwiedzających wyniosła ponad 54 tys. osób, a wartość inwestycji poczynionych podczas imprezy szacuje się na 1,5 mld Euro.

 

Więcej: https://www.schweissen-schneiden.com  

 

Informacje o ASTOR:

 

Firma ASTOR jest dostawcą nowoczesnych technologii z zakresu systemów IT dla przemysłu, automatyki przemysłowej i robotyki oraz wiedzy biznesowej i technicznej dla polskich
i zagranicznych przedsiębiorstw przemysłowych. Firma powstała w 1987 roku w Krakowie. Obecnie posiada siedem oddziałów w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. Oferta ASTOR obejmuje m.in systemy sterowania General Electric i Horner APG, oprogramowanie przemysłowe Wonderware, roboty przemysłowe Kawasaki i Epson, a także ekonomiczne urządzenia automatyki własnej marki Astraada.

 

W głównej siedzibie firmy – ASTOR Technology Park funkcjonuje pierwsza w Europie interaktywna, dostępna dla kontrahentów, studentów, przedstawicieli świata naukowego i turystów, wystawa robotyki i technologii IT – ASTOR Innovation Room, w której odbywają się testy, pokazy i szkolenia.

 

ASTOR jest wieloletnim członkiem Business Centre Club oraz zdobywcą wielu nagród zarówno polskich, jak i międzynarodowych, m.in. prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”, Medalu Europejskiego, tytułu siódmego Najlepszego Miejsca Pracy w Polsce w roku 2014,
w kategorii firm zatrudniających do 500 osób, tytułu Innovatora Małopolski 2014 oraz Lidera Polskiego Biznesu 2015, przyznanego przez Business Centre Club.

 

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl